Neuvěřitelná věc

Milí kamarádi, dnes se stala neuvěřitelná věc: po několika měsících snažení a čekání jsem dostal nabídku od nejlepšího zaměstnavatele, jakého si umím představit. Je to ten, jehož jméno se už používá jako sloveso pro vyhledávání na Internetu.

Začalo to nevinnou poznámkou kamaráda Mariána někdy v červnu: kdybych já měl titul z Computer Science, tak bych se snažil dostat do Googlu. Začal jsem si zjišťovat, jak vypadá jejich výběrové řízení. A co jsem zjistil, mě nadchlo. Zkouší se převážně datové struktury a algoritmy, tedy věci, které se dají naučit! Vždycky jsem si myslel, že člověk musí mít hlavu plnou nápadů a musí být schopný na místě rozlousknout všelijaké hlavolamy, a teď najednou se mi zdálo, že tohle bych mohl dokázat.

location_new-york_image_696x696

Tak jsem se tři měsíce po večerech a víkendech a brzo ráno učil. Evča často brala o víkendu děti pryč, ať mám klid na učení.

Taky mi pomohlo pár dobrých kamarádů: Moc dík Jirkovi Kloudovi, který mě nejen leccos poradil, ale taky spojil s Radkem a Robertem, dvěma Čechy Googlery – a těm moc dík, že mi vyprávěli o životě v Kalifornii a v Googlu. A Radek Prokeš mi vyprávěl o svém pohovoru v Googlu. Taky moji milí bývalí šéfové Honza, Zdeněk a Radek napsali moc pěkné reference.

V říjnu jsem se přihlásil k prvnímu kolu – telefonický pohovor. Šťastně jsem prošel a po dvou týdnech jsem šel do jejich sídla v New Yorku, aby mě postupně pět lidí zkoušelo. Následovala jedna komise za druhou, trvalo jim tři týdny než se rozhodli.

Ale dopadlo to, hurá sláva. Jakmile se zprocesuje vízum, budu pracovat v Googlu New York.

Pořád tomu nemůžu úplně uvěřit. Ale hlavně se mi moc chce se chlubit a vytahovat a tak jsem napsal zas po dlouhé době do blogu 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Neuvěřitelná věc

 1. Tomáš Koubek napsal:

  Tak co? Chceme nějaké podrobnosti 😉

 2. jakubadamek napsal:

  No jo, už pracuju v Googlu něco přes měsíc. A všechno, co jsem předem slyšel, je pravda: zdravé a dobré jídlo zdarma, spousta různých akcí (třeba včera kurz sebeobrany a příští týden jedeme na lyže), spousta chytrých lidí, neustále vznikají nové aplikace nebo vylepšení stávajících v celosvétovém měřítku. Cítím velikou důvěru k zaměstnancům „Googlerům“, dozvíme se o tajných plánech firmy, můžeme se ptát každý čtvrtek přímo ředitele na cokoli nám přijde divné. Máme úplnou volnost v pracovní době, což je taky vidět: bezdětní chodí v 11 nebo taky v jednu odpoledne, já pro změnu přijdu v 9.

 3. Tomáš Koubek napsal:

  Tak to zní skvěle. Já mám Google docela rád, ale kolem mne je docela dost lidí, kteří jsou hodně podezřívaví a nepustí si cokoli „google“ k tělu. Je zjevné, že těží spoustu informací a neví se co se s nimi děje a ještě bude dít. Máš z toho zevnitř lepší pocit? Jako že data jsou v bezpečí a tak? 😉

 4. jakubadamek napsal:

  Ano, mám z toho lepší pocit. Google všechna data zpracovává, to je také náš hlavní cíl. Ale máme pravidla, která zaručí soukromí i při hromadném zpracování dat. Například zpracování přesné aktuální polohy by mohlo být docela citlivé. Ale když vezmeš skupinu lidí kteří jsou přibližně ve stejném místě, tak už je to informace anonymní a přitom docela přesná. A na druhé straně, celá armáda světových odborníků pracuje na tom, aby data nemohl získat útočník – ať už je to hacker nebo čínská vláda. Jediné trochu složitější a o čem moc nevím, jsou vládní požadavky na vydání dat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s